foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Siostry Elżbietanki

Prowincja Poznańska

„Bóg nie odmawia nikomu swojej pomocy”
bł. Maria Luiza Merkert

Niezbędnik duchowy

Wyszukiwarka

Polish Arabic Czech Danish English Georgian German Hungarian Italian Lithuanian Norwegian Portuguese Russian Spanish Swahili Swedish Ukrainian Vietnamese Yiddish

XXV Sesja Formacyjna dla sióstr referentek powołaniowych

26-28.01.2018r.

   W dniach od 26-28 stycznia 2018 roku w Częstochowie odbyła się XXV Sesja Formacyjna dla sióstr referentek powołaniowych. Tematem tegorocznego spotkania było „Ducha nie gaście, wszystko badajcie, a co szlachetne zachowujcie – Towarzyszenie w rozeznawaniu powołania osobom ze wspólnot charyzmatycznych”. Sesję prowadził O. M. Ciechanowski  OSPPE, paulin, egzorcysta arch. Częstochowskiej oraz S. M. Bogna Młynarz ZDCh, członkini Sekcji Powołań, doktor teologii duchowości. Spotkanie miało miejsce w Domu Rekolekcyjnym Sióstr Szarytek w Częstochowie na które zjechało się bardzo dużo sióstr z różnych Zgromadzeń zakonnych habitowych i bezhabitowych. Z naszej prowincji w spotkaniu wzięła udział s. M. Dominika Gogulska.

   Konferencje przeplatane wspólną modlitwą stanowiły ważne punkty spotkania. Bogactwo myśli i wymiana doświadczeń i spostrzeżeń towarzyszyła przez cały czas spotkania, szczególnie podczas forum. Była to świetna okazja do wzajemnego ubogacenia się i tworzenia jednej wspólnoty opartej na bardzo różnych charyzmatach naszych Zgromadzeń Zakonnych. Bliskość Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej była dla nas możliwością zawierzenia Maryi wszystkich spraw związanych z powołaniami podczas Apelu Jasnogórskiego oraz niedzielnej Eucharystii. Przez cały czas pozwalałyśmy prowadzić się Duchowi Świętemu, sposób szczególny wsłuchiwałyśmy się w Jego głos podczas sobotniego Uwielbienia, w kaplicy Sióstr Szarytek. Ubogacone wieloma ciekawymi treściami powróciłyśmy do naszych wspólnot, by umocnione duchowo dalej prowadzić dzieło budzenia nowych powołań do naszych wspólnot.

Dar serca

Jesteś tutaj

135240
DziśDziś129
WczorajWczoraj1253
Ten tydzieńTen tydzień3525
Ten miesiącTen miesiąc32845
Wszystkie dniWszystkie dni1352408


Copyright © 2019 Siostry Elżbietanki Prowincja Poznańska Rights Reserved.