foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Siostry Elżbietanki

Prowincja Poznańska

„Bóg nie odmawia nikomu swojej pomocy”
bł. Maria Luiza Merkert

Niezbędnik duchowy

Wyszukiwarka

Polish Arabic Czech Danish English Georgian German Hungarian Italian Lithuanian Norwegian Portuguese Russian Spanish Swahili Swedish Ukrainian Vietnamese Yiddish

III Wielkopolski Konkurs Plastyczny dla Przedszkolaków pod hasłem „Św. Jan Paweł II – przyjaciel dzieci”.

18.05.2017r.

Godność osoby ludzkiej, szacunek do życia i rodziny, miłość do każdego dziecka to wartości jakże cenione przez św. Jan Pawła II i przekazane w jego nauczaniu, nauczaniu, które pozostało i żyje w sercach Polaków. Potwierdzeniem tego są prace uczestników III Wielkopolskiego Konkursu Plastycznego dla Przedszkolaków pod hasłem „Św. Jan Paweł II – przyjaciel dzieci”.

Spośród prac złożonych w naszym przedszkolu jury typowało pracę Antoniego Ratajczaka z Niezapominajek.

Dnia 18 maja 2017 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Lesznie odbyła się uroczystość podsumowująca III Wielkopolski Konkurs Plastyczny pod hasłem „Św. Jan Paweł II – przyjaciel dzieci”. Organizatorem konkursu było nasze przedszkole. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Prezydent Miasta Leszna p. Łukasz Borowiak, Przełożona Prowincji Poznańskiej Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety – s. M. Kamila Paszkowiak, Dziekan Dekanatu Leszczyńskiego – ks. prałat Jan Majchrzak oraz Proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Lesznie – ks. kanonik Władysław Marzęcki.

            W spotkaniu wzięły udział nagrodzone dzieci z przedszkoli w Wielkopolsce wraz z opiekunami. Na uroczystości obecni byli: Wiceprezydent Miasta Leszna – p. Piotr Jóźwiak, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Lesznie p. Tadeusz Waczyński, Naczelnik Wydziału Edukacji p. Lucjan Rosiak, Ekonomka Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety Prowincja Poznańska s. Irmina Zielińska, ks. Proboszcz Władysław Marzęcki, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury – p. Maciej Mizgalski, Kierownik Domu Seniora p. Edyta Nowaczyk, członkowie Jury p. Hanna Kubierkiewicz i p. Oksana Zendran-Rutkowska oraz p. Mariusz Skopiński.

            Jury w składzie: p. Hanna Kuberkiewicz plastyk, p. Oksana Zendran-Rutkowska – terapeuta zajęciowy oraz p. Rozaneta Janczewski – menedżer do spraw jakości pracy przedszkola, siostra Anna Jakubowska nauczyciel wychowania przedszkolnego przyznało nagrody:

W kategorii 5-latków:

I miejsce: Michalina Krucka z Przedszkola Nr 15 „Mali Przyrodnicy” w Koninie,

II miejsce: Eliza Stryjak z Przedszkola prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza w Kępnie,

III miejsce: Antoni Rataj z Przedszkola im. św. Jana Pawła II prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety w Lesznie.

W kategorii 6-latków:

I miejsce: Szymon Skoczylas z Przedszkola Gminnego w Przedczu,

II miejsce: Szymon Gąsior z Przedszkola Miejskiego Nr 11 w Lesznie,

III miejsce: Maja Maćczak z Przedszkola im. Jana Brzechwy w Kłodawie,

Marta Berdychowska z Przedszkola Niepublicznego im. Edmunda Bojanowskiego w Podrzeczu.

Wyróżnienia: Nadia Brembor z Przedszkola Niepublicznego Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety w Międzychodzie, Oliwia Hejman z Gminnego Przedszkola „Bajka” w Wilczynie, Hanna Skorupka z Publicznego Przedszkola w Krzemieniewie, Kalina Tomaszewska z Przedszkola Miejskiego Nr 20 „Baśniowa Kraina” w Lesznie.

Uroczystość uświetnił program artystyczny dzieci z Przedszkola Sióstr Elżbietanek w Lesznie.

Dar serca

Jesteś tutaj

870340
DziśDziś1565
WczorajWczoraj2175
Ten tydzieńTen tydzień3740
Ten miesiącTen miesiąc30618
Wszystkie dniWszystkie dni870340


Copyright © 2018 Siostry Elżbietanki Prowincja Poznańska Rights Reserved.