Dzień Skupienia dla Wspólnoty Apostolskiej św. Elżbiety

Dnia 28 stycznia 2012r. odbył się w Śremie kolejny Dzień Skupienia dla Wspólnoty Apostolskiej św. Elżbiety, Pracowników Przedszkola „Niezapominajka” i Rodziców. Przewodnikiem duchowym był Ojciec Jacek Niesyto.

Temat wiary to temat trudny, a tematy związane z kuszeniem przez szatana, opętaniem to często tematy tabu. Jeżeli człowiek nie zna zagrożenia, to jak może z nim walczyć??? Stąd tak ważne jest rozmawiać o nich, poszukiwać prawdy, zgłębiać naszą wiarę. I właśnie 28 I 2012r. - Dzień Skupienia dał nam taką możliwość.

Skupienie rozpoczęliśmy od konferencji, którą wygłosił Ojciec Jacek, następnie była adoracja, podczas której mieliśmy możliwość przystąpienia do sakramentu spowiedzi i najważniejsza Eucharystia. Po Mszy św. mogliśmy porozmawiać z Ojcem Jackiem i zapytać o wszelkie nurtujące nas sprawy.

 

Podczas konferencji Ojciec Jacek podkreślał, że Bóg oddziałuje na całego człowieka: na ciało i duszę. Człowiek do grzechu pierworodnego żył w harmonii. To grzech pierworodny wprowadził dysharmonię w człowieku. Problem tkwi w ty, że człowiek lekceważy grzech i tym samym zakłóca harmonię miedzy duszą a ciałem. Chcąc uniknąć tego, co zakłóca harmonię musimy się odciąć od złych treści, którymi jesteśmy „bombardowani” m.in. przez telewizję. Dziś rodzi się w nas kult ciała, przez to, że dążymy do tego, aby być młodym, pięknym, zdrowym i do tego najlepiej jeszcze bogatym. Kult ciała to jedno z największych zagrożeń dzisiejszego świata. Ludzie stają się materialistyczni, w szerokim znaczeniu tego słowa. Dominuje idea miłości do ciała, która sprawia, że jednostka czuje się Bogiem. To poczucie władzy daje człowiekowi szatan, który dąży do tego, aby dotknąć naszej duszy i nią zawładnąć. Dzisiejszą domeną ludzi młodych jest „chcę mieć już, teraz”. Czasami nasze życie to jedna wielka sekta! Po co nam talizmany? Po to, że one nic od nas nie oczekują! A człowiek, który z wiarą nosi krzyżyk lub medalik, a zrobi coś złego i chwyci za medalik – poczuje wyrzuty sumienia. Bóg wymaga czegoś od człowieka, pragnie abyśmy byli dobrzy, abyśmy żyli tak, aby móc osiągnąć zbawienie.

Ojciec Jacek polecił również literaturę:

  • „Encyklopedia zagrożeń duchowych”
  • „Co powinieneś wiedzieć o homeopatii?”
  • Wszelkie książki autorstwa ks. Zwolińskiego.