Dzień Patrona – III Przegląd Piosenki Religijnej ph. „Świętemu Janowi Pawłowi II z wdzięcznością…”

27.04.2017r.

„Świętemu Janowi Pawłowi II z wdzięcznością..” - to hasło już po raz trzeci towarzyszyło uczestnikom Przeglądu Piosenki Religijnej, którego organizatorem było Przedszkole im. św. Jana Pawła II prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety w Lesznie, a współorganizatorem Miejski Ośrodek Kultury w Lesznie.

Patronat honorowy nad uroczystością objęli:                            

 • Prezydent Miasta Leszna – p. Łukasz Borowiak,                                        
 • Przełożona Prowincji Poznańskiej Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety – s. M. Kamila Paszkowiak,
 • Dziekan Dekanatu Leszczyńskiego – ks. prałat Jan Majchrzak,                
 • Proboszcz parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w Lesznie – ks. kanonik Władysław Marzęcki.                                                                    

Razem z nami świętowali: wiceprezydent Leszna p. Piotr Jóźwiak, ks. kanonik Władysław Marzęcki, dyrektor Delegatury w Lesznie p. Tadeusz Waczyński, p. Ludomira Powidzka, przewodnicząca Rady Rodziców p. Dominka Plewa, z-ca przewodniczącej – p. Mariusz Skopiński, skarbnik rady - p. Sylwia Skóra, rodzice i dziadkowie naszych przedszkolaków oraz wielu miłych gości.

Podczas koncertu na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury wystąpiły wszystkie dzieci z naszego przedszkola oraz:

 • zespół wokalno-instrumentalny „Żegluga” ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Lesznie,
 • „Promyczki” z Zespołu Szkół w Osiecznej,
 • „Pszczółki” z Przedszkola Miejskiego Nr 10 w Lesznie,
 • Patrycja Grys i „Zajączki” z Przedszkola Miejskiego Nr 19 w Lesznie,
 • Zofia Feliczak i Julia Roszak ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Lesznie,
 • „Pszczółki” z Przedszkola Miejskiego Nr 11 w Lesznie,
 • „Motylki” z Przedszkola Miejskiego Nr 8 w Lesznie,
 • „Rozśpiewane Trzecioklasistki” z Zespołu Szkół w Garzynie,
 • uczennice klasy I ze Szkoły Podstawowej w Górce Duchownej,
 • zespół klasowy z Zespołu Szkół w Lasocicach,
 • uczniowie klasy I ze Szkoły Podstawowej w Długiem Starem,
 • „Śpiewające Brzdące” z Zespołu Szkół w Pawłowicach.

Spotkanie przebiegało w atmosferze radości. Wspaniali młodzi wykonawcy przypominali nam wszystkim, jak trafić do Nieba. Powtarzaliśmy za nimi: „Wciąż mnie zadziwiasz, Panie…”, „Nie lękajcie się…”, „Weź mnie na ręce…”. I w tej harmonii doświadczaliśmy, jak dobry jest Bóg i jak wspaniale jest być Jego dzieckiem. Dlatego nie wolno nam tej Dobrej Nowiny zatrzymać tylko dla siebie. Mamy zadanie: „Idźcie i głoście!”, a wzorem w wypełnianiu tego polecenia jest dla nas św. Jan Paweł II.