Wizyta Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego – Stanisława Gądeckiego.

26.09.2016r.

W poniedziałek, 26 września, nasze Przedszkole odwiedził Arcybiskup Metropolita Poznański – Stanisław Gądecki. Siostra dyrektor powitała zaproszonych Gości, a następnie zaprosiła wszystkich zebranych do obejrzenia przedstawienia pt. „1050 rocznica Chrztu Polski i Rok Miłosierdzia” wystawionego przez dzieci z grupy Motylki. Przedstawienie dotyczyło księcia Mieszka i księżniczki Dobrawy oraz momentu przyjęcia chrztu św. przez Mieszka. W przedstawieniu pojawiły się również: Maria Luzia Merkert – założycielka Zgromadzenia Sióstr Elżbietanek oraz siostra Faustyna, której ukazał się Pan Jezus.

Po wystąpieniu naszych przedszkolaków, Arcybiskup usiadł z nimi i zadawał im pytania dotyczące przedstawienia, a także faktów z życia przedszkolnego. Na koniec Arcybiksup pobłogosławił wszystkim zebranym, a następnie udał się wraz z księżmi do ogrodu przedszkolnego, gdzie poświecił plac, na którym ma powstać sala widowiskowa przedszkola Niezapominajka.

bfapostolat

Główny bohater Mieszko – w tej roli Filip

2

Arcybiskup podczas oglądania przedstawienia

3

Matka Luiza Merkert – w tej roli Wiktoria

4

s. Faustyna z obrazem – w tej roli Marysia

5

Arybiskup i rozmowa z małymi aktorami

6

Wspólne grupowe zdjęcia z Arcybiskupem

7

Poświęcenie placu przyszłej budowy, na której ma powstać sala widowiskowa